8 trendów webdesignu na rok 2018

Spread the love

Mimo ogromnego rozwoju sieci społecznościowych, strona internetowa nadal jest elementem pierwszego kontaktu klienta z Twoim biznesem. To na jej podstawie w podświadomości konsumenta kreuje się obraz Twojej firmy. Czy przedstawi mu się ona w sposób profesjonalny, czy natychmiast zostanie skojarzona z odpowiednią branżą czy może wywoła negatywne skojarzenia i zapali ostrzegawczą lampkę w głowie internauty? Trendy oraz oczekiwania konsumentów zmieniają się nie niezwykle dynamicznie, to co jeszcze kilka lat temu było standardem teraz może być nie aktualne (zaleca się zmieniać design strony internetowe Suwałki średnio co 2,5 lat – źródło). Jakie elementy będą kształtowały strony internetowe w roku 2018?

 

1. Typografia jako element wiodący
Twarde i wyraźne czcionki, połączone z kontrastowym tłem są tym czym jeszcze dwa lata temu były elementy graficzne składające się z wiele krojów pisma. Ciekawa efekty osiągnąć można w szczególności łącząc ze sobą jaskrawe tło i grube czcionki. Typografia na stronach internetowych jest przede wszystkim ukłonem w stronę użytkowników mobilnych, których ilość już w roku 2017 przewyższyła zwolenników surfowania po internecie za pomocą komputerów. Dzięki estetycznej zmianie grafiki na fonty znacznie skrócono czas ładowania się stron.

 

2. Gdzie by to przykleić?
Dominacja urządzeń mobilnych miała również wpływ na rozwój elementów UI (interfejsu użytkownika) na stronach internetowych. W roku 2018, aby podnieść konwersję, powinniśmy przeklejać menu w górnej części strony www lub rozważyć umieszczenie go w dolnej części. Do takiego rozwiązania przyzwyczaiły użytkowników aplikacje mobilne, które słyszenie upodobały sobie dolną cześć wyświetlacza jako miejsce na główne menu.

 

3. Flat Design w 3d?
Flat Design 2.0 czyli subtelny efekt 3D przemycony do doskonale znanego flat designu to świetny sposób aby ‘ożywić’ witrynę i nadać jej indywidualny charakter. Delikatna animacja, której poddajmy tylko niektóre elementy strony internetowej sprawia, że witryna zyskuje nowoczesny look a jednocześnie nadal pozostaje czytelna.

 

4. Więc choć pomaluj mój świat…
Obecnie internauci znudzeni są podobnymi, często stworzone na gotowych szablonach, stronami internetowymi. Jaskrawa i odważna kolorystyka jest tym co w roku 2018 będzie przyciągało i zatrzymywało klientów na stronach www Waszych lub konkurencji 😉 Trend ten pojawił się już w roku ubiegłym a obecnie przybiera na sile dzięki czemu coraz więcej witryn wyróżnia się.

 

5. Mini, mini, minimalizm
Rok 2018 będzie obfitował w strony, które stosując minimalizm będą akcentować główny przekaz. Jeśli planujecie zmianę witryny lub zlecacie wykonanie swojej pierwszej strony koniecznie zastanówcie się czy to właśnie ten styl nie będzie odpowiedni do prezentacji Waszej firmy lub produktu.

 

6. Animacje
Strony statyczne już dawno przestały budzić jakiekolwiek emocje. Aby przykuć uwagę potencjalnego klienta trzeba zaoferować mu nie tylko oryginalną treść ale również atrakcyjne wizualne ‘atrakcje’. Wraz z rozwojem technologii webowych przygotowanie animacji na potrzeby stron internetowych stało się prostsze a efekty, które możemy osiągnąć pozwalają ‘opowiedzieć’ niezwykłe historie.
Pamiętajmy jednak aby nie przesadzić z ‘wodotryskami’. Ciekawa animacja podczas ładowania się strony lub subtelne efekty wizualne podczas przewijania się strony będą czasami lepszym rozwiązaniem.

 

7. Cinemagraphs
Znane Wam doskonale z publikacji w sieciach społecznosciowych, wysokiej jakości wideo lub gify idealnie zapętlone hipnotyzują wręcz widzów. Nic więc dziwnego, że designerzy wpadli na pomysł aby przenieść je z instagrama na strony internetowe. Niczym serial, który doczekał się kinowej adaptacji, cinemagraphs przykuwają uwagę internautów podnosząc współczynnik czasu spędzanego na stronie www.

 

8. Smartfony górą
„W roku 2017 51,12% globalnego ruchu internetowego zostało wygenerowane przez użytkowników urządzeń mobilnych” – Statista. Chciało by się powiedzieć; Say No More. W roku 2018 twórcy stron będą przede wszystkim musieli brać pod uwagę przygotowanie layoutów dla urządzeń mobilnych. RWD nie jest już dodatkową opcją. Strony tworzy się teraz przede wszystkim z myślą o smartfonach i tabletach. Wraz z początkiem roku google zapowiedziało uruchomienie Indeksu Stron Mobilnych, który zostanie odseparowany od obecnego indeksu. Google mówi nam abyśmy nie panikowali – brak strony mobilnej nie oznacza zniknięcia z wyników wyszukiwania, my jednak mówimy; jeśli Twoja strona www nie wyświetli się poprawnie na telefonie licz się ze stratą ruchu czyli ze stratą pieniędzy.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

About Me

About Me

Jestem wschodzącą gwiazdką sceny marketingowej, na tym blogu będę dzielił się z Wami moją wiedzą zdobytą na przestrzeni ostatnich kliku miesięcy. Dodajcie stronę do ulubionych i odwiedzajcie codziennie.

Social Profiles

Facebook