WordPress – wady i zalety popularnego CMS-a

Spread the love

WordPress to najpopularniejszy obecnie system zarządzania treścią (CMS), za pomocą którego jest dziś obsługiwanych około 70 milionów serwisów. Korzystają z niego tacy giganci jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod uwagę zarówno zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najważniejsze z nich.

Darmowa obsługa
Główną zaletą systemu WP jest to, że nie trzeba płacić zarówno za jego instalację, jak i bieżącą obsługę. Płatne mogą okazać się jedynie niektóre spośród wtyczek oraz szablonów, lecz nie musimy przecież z nich korzystać.

Prostota instalacji oraz obsługi
WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, dlatego do dziś cechuje go ogromna intuicyjność. Z obsługą strony internetowej, w podstawowym zakresie, poradzi sobie nawet osoba bez jakiejkolwiek znajomości kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze dodawanie i modyfikacja treści, zajmuje tylko chwilkę. Sama instalacja oprogramowania również jest wyjątkowo prosta. Wystarczy pobrać plik z systemem i rozpakować go w odpowiednim miejscu na serwerze.

Rozbudowana baza wtyczek i szablonów
W bazie WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, z których możemy dowolnie korzystać. Pozwalają one zwiększyć funkcjonalność serwisu o nowe moduły. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy jedno kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się jednak pewne niebezpieczeństwo. Niektóre wtyczki mogą być przestarzałe, a tym samym nie działać poprawnie lub zawierać potencjalne luki narażające na ataki hakerskie.

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu znajdziemy ładny motyw, który jest responsywny, czyli dostosowany do urządzeń mobilnych. Wadę bezpłatnych motywów stanowi natomiast to, że trudno firmie za ich pomocą odróżnić się od konkurencji. Modyfikacja płatnych projektów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

Popularność
System WordPress, w związku ze swoją popularnością, skupił wokół siebie ogromną społeczność użytkowników. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni własnymi doświadczeniami i udzielają wsparcia w rozwiązywaniu najczęściej występujących problemów w obsłudze platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze sporym narażeniem na ataki hakerskie.

Przewaga w zakresie pozycjonowania
Posiadacze stron działających w oparciu o WordPressa, mogą także liczyć na szybkie efekty pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na starcie wysoko oceniane przez algorytmy Google. Poza tym można korzystać z wielu przydatnych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.
—–

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

About Me

About Me

Jestem wschodzącą gwiazdką sceny marketingowej, na tym blogu będę dzielił się z Wami moją wiedzą zdobytą na przestrzeni ostatnich kliku miesięcy. Dodajcie stronę do ulubionych i odwiedzajcie codziennie.

Social Profiles

Facebook