Cztery zasady dobrego administratora fanpage

Spread the love

Współcześnie coraz więcej firm postanawia zaistnieć w mediach społecznościowych. Jednak prowadzenie fanpage wbrew powszechnemu mniemaniu nie jest rzeczą prostą, a aby stanowił on skuteczny nośnik reklamowy i pomagał w budowaniu marki, należy stosować się do kilku żelaznych zasad.

Po pierwsze. Pamiętaj, że prowadzisz fanpage firmowy. Powstał on w celu informowania o nowych produktach danej marki i promocji tejże. Nie jest to twój prywatny profil, a użytkownicy go obserwujący nie wybrali go ze względu na twoją osobę. Jako admin masz zatem obowiązek informować tylko i wyłącznie o tym, co jest związane z daną marką, a nie o swoich prywatnych preferencjach czy dzielić się przemyśleniami.

Po drugie. Umieszczaj tyle treści ile potrzeba. Zbyt wiele postów skutecznie zniechęci do danego profilu użytkowników, którym po prostu zaspamujesz tablicę. Zbyt niska częstotliwość ich umieszczania spowoduje z kolei, że marka, którą reprezentujesz, zostanie zapomniana, a użytkownicy przestaną zerkać czy pojawiły się jakieś nowe informacje. Najlepiej, abyś stosował zasadę jednego posta dziennie.

Po trzecie. Nie możesz być tylko tablica informacyjną. Profil powinien żyć i być aktywny. Dlatego posty, które umieszczasz, nie mogą być suchą informacją, która, nawet jeśli bogata w treść jest dla danego użytkownika do odnalezienia choćby na stronie internetowej danej firmy. Posty powinny być nie tylko interesujące i merytoryczne, ale zawierać informacje, których nie da się odnaleźć nigdzie indziej i są one przydatne dla danego użytkownika.

Po czwarte. Stosuj często system ankiet czy konkursów. Każda promocja i przecena danego produktu powinna się wiązać ze swoistym konkursem wśród użytkowników lub wymagać od nich choćby najmniejszej aktywności. Może to być związane z udostępnieniem posta lub koniecznością umieszczenia komentarza. W ten sposób nie tylko powodujesz ruch na stronie i sprawiasz, że jest on żywy, ale też pozwalasz innym użytkownikom, którzy nie mają twojego profilu w ulubionych, dowiedzieć się o danej promocji. Zwiększając co oczywiste zasięg działania danego fanpage.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

About Me

About Me

Jestem wschodzącą gwiazdką sceny marketingowej, na tym blogu będę dzielił się z Wami moją wiedzą zdobytą na przestrzeni ostatnich kliku miesięcy. Dodajcie stronę do ulubionych i odwiedzajcie codziennie.

Social Profiles

Facebook