Jak radzić sobie ze zmianami na facebooku w roku 2018, cz.1

Spread the love

Kiedy na początku 2018 roku Mark Zuckerberg zakomunikował światu, że jego portal ‘wróci do korzeni’ – czyli stanie się portalem łączącym ludzi, w środowisku marketerów zawrzało. Pod znakiem zapytania stanęły zasięgi organiczne, które od 2012 roku są sukcesywnie obcinane przez słynny Edge Rank. Widome stało się, że prowadzenie fanpage od teraz będzie znacznie trudniejsze.

Fanpage na Facebooku przybywa, a każda firma stara się przemycić na tablice ‘Kowalskiego’ swoją ofertę, więc zmiany, które wprowadza od kilku tygodni Mark i ‘spółka’ nie powinny zaskoczyć nikogo z branży.

Jak więc poradzić sobie ze zmianami i nie wydać dziesiątek tysięcy złotych na kampanii płatne? Mamy dla Was kilka wskazówek, które zdradza CO Facebooku na swoim profilu.

 

1. Transmisje na żywo
Live na Facebooku to obecnie jeden z najbardziej ‘punktowanych’ typów postów. Tego typu treści są w końcu zgodne z założeniami Facebooka na rok 2018 – łączyć i wywoływać pozytywne emocje. Każda fan naszego fanpage dostaje powiadomienie o tym, że właśnie nadajemy na żywo. Świetnym sposobem na dodatkowe podbicie zasięgu organicznego live jest zadanie pytania; czy jesteśmy dobrze słyszani. Fani dadzą nam znać w komentarzach lub poprzez reakcje, co wpłynie pozytywnie na ilość odbiorców filmu.
Co możemy nadać na żywo? Wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy i będzie odpowiednie dla branży, którą reklamujemy. Poradniki, Webinary, przekaz zza kulis.

2. Wydarzenia
Tworzenie eventów to świetny sposób, aby dotrzeć z treścią do osób niebędących fanami naszego fanpage. Również w tym wypadku wszyscy deklarujący cheć udziału w wydarzeniu otrzymują powiadomienie, kiedy opublikujemy treść. Wyobraźmy sobie, że organizujemy zlot miłośników muzyki country, przed spotkaniem chcemy zachecić uczestników do zakupu brandowych koszulek. Publikujemy post w wydarzeniu, który dociera do wszystkich, którzy wybierają się na zlot.
Tego typu ‘posty’ często stają się wiralowe, mimo że Facebook oficjalnie zapowiedział; czas postów wiralowych dobiega końca.

3. Grupy.
Grupy na facebooku pojawiły się już dość dawno, od pewnego czasu można je łączyć z profilami firmowymi. Mając na własność grupę, do której należy pokaźna ilość fanów, zainteresowana tematyką ‘zahaczającą’ o naszą ofertę możemy ją ‘dyskretnie’ przemycić i cieszyć się niemałymi zasięgami. Nie tylko objecie patronatu przez firmę nad konkretną grupą jest wspaniałym sposobem na poprawienie statystyk. Na pewno zauważyliście, że aktywność waszych znajomych w grupach pojawia się na tablicach, czyli każda aktywność jest potencjalnie zauważalna przez znajomych.

4. Wyświetlaj najpierw.
Chociaż ta opcja nie została wskazana bezpośrednio przez Zuckerberga, na pewno nie pojawia się na fanpage bez powodu. Chociaż moc tego guzika nie jest już tak wielka, jak przed kilkoma laty, warto o nim przypomnieć i zachcieć fanów do zaznaczenia tej opcji.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

About Me

About Me

Jestem wschodzącą gwiazdką sceny marketingowej, na tym blogu będę dzielił się z Wami moją wiedzą zdobytą na przestrzeni ostatnich kliku miesięcy. Dodajcie stronę do ulubionych i odwiedzajcie codziennie.

Social Profiles

Facebook