Strony internetowe

Jak wybrać dobry hosting dla naszej strony www?

Spread the love

Znalezienie dobrego hostingu wśród licznych propozycji to nie lada wyzwania. Co i rusz pojawiają się informacje o awariach, których efektem często jest utrata firmowej strony www.
Na co zwrócić uwagę wybierając firmę hostingową? Komu powierzyć swoje dane, by strona internetowa zapewniła powodzenie w biznesie?
Oto kilka wskazówek.

Jak wybrać hosting?

Odwiedzając strony internetowe, użytkownik zużywa transfer danych. Przekroczenie transferu zazwyczaj oznacza problemy z prawidłowym działaniem witryny, co wiąże się z irytacją użytkowników.
Wybierając pakiet hostingowy, należy zwrócić uwagę zarówno na własne możliwości budżetowe, ale także indywidualne potrzeby.
Warto pamiętać, że wyższy pakiet oznacza większe parametry hostingu, w tym przedmiotowy limit transferu. Co ważniejsze, niektóre pakietu oferują nieograniczony transfer – rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim w przypadku stron www, które są często odwiedzane przez użytkowników.

Połączenia z bazą danych

Ważnym elementem są także bazy danych, niezbędne do optymalnego przechowywania danych, od których zależy prawidłowe funkcjonowanie dynamicznej strony www. Niestety, połączenia z bazą oferuje wyłącznie płatny hosting – darmowe serwery w tym przypadku odpadają.
Największym problemem okazują się limity na hostowych kontach. Przekroczenie limitu oznacza konieczność jego poszerzenia, czyli dokupienia lub przeczekanie, jeśli konto zostało spowolnione lub zablokowane.
Chcąc uniknąć niepotrzebnego stresu i jednocześnie zapewnić płynne działanie strony internetowej, najlepiej wybrać konto bez limitu – jest to optymalne rozwiązanie dla właścicieli witryn, którzy kładą szczególny nacisk na dostępność serwisu.
Praktyka dowodzi, że warto zadbać o zapas limitu – zarówno w przypadku transferu miesięcznego, jak i ilości jednoczesnych połączeń z bazą.

Backup

Możliwość backupu, czyli utworzenia kopii zapasowej, to kolejny element, w który powinny być wyposażone strony internetowe. Backup to gwarancja, że w przypadku utraty lub uszkodzenia danych, ich odtworzenie nie będzie stanowić problemu.

Przyjazny w obsłudze panel administracyjny

Administrator strony powinien mieć możliwość wygodnego i bezproblemowego zarządzania jej zasobami, samodzielnie rozbudowywać witrynę, zmieniać treść, aktualizować informacje, dodawać aktualności itp., warto więc zadbać o przyjazny panel administracyjny.
Właściwie dobrana aplikacja sprawia, że strony internetowe stają się bardziej efektywne, co automatycznie przekłada się na ich skuteczność.

Optymalna pojemność konta hostingowego

Pojemność konta hostingowego powinna być dostosowana przede wszystkim do indywidualnych potrzeb strony www.
Jak wiadomo, pojemność hostingowa to nic innego, jak ilość miejsca na dysku twardym, którą dysponuje właściciel witryny. Miejsce to służy do przechowywania plików tworzących stronę, poczty e-mail, zdjęć, filmów itp. Większa pojemność konta umożliwia stworzenie bardziej zaawansowanej strony www.
Najwięcej miejsca, jak nietrudno zauważyć, zajmują pliki multimedialne, co w praktyce oznacza, że sklep internetowy wymaga znacznie większej pojemności konta hostingowego niż blog.

Obsługa techniczna

Znalezienie dostawcy, który oferuje optymalny pakiet hostingowy to tylko połowa sukcesu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić, czy równie atrakcyjne jest wsparcie techniczne.
Sprawnie funkcjonujące strony internetowe wymagają rzetelnego wsparcia ze strony doświadczonych administratorów i programistów, którzy będą służyli fachową radą i pomocą w każdej sytuacji.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

About Me

About Me

Jestem wschodzącą gwiazdką sceny marketingowej, na tym blogu będę dzielił się z Wami moją wiedzą zdobytą na przestrzeni ostatnich kliku miesięcy. Dodajcie stronę do ulubionych i odwiedzajcie codziennie.

Social Profiles

Facebook